Gazeta Stonoga

PiS-owski skok na kasę

NIK ujawnia: PiS wydał 419 milionów zł na nagorody, pomimo pandemii

Najwyższa Izba Kontroli przeanalizowała, jak administracja publiczna wydaje pieniądze podatników. W 69 jednostkach na premie wydano 419 mln. 

NIK co roku sprawdza, w jaki sposób ministerstwa, urzędy oraz agencje podległe rządowi wydają pieniądze. Po raz pierwszy kontrolę nadzorował skonfliktowany z PiS Marian Banaś. W 2019 r. analiza dotyczyła 69 jednostek. Na nagrody wydano 419 milionów złotych – podaje fakt.pl.

„Najwyższa Izba Kontroli wnioskowała o zmianę przepisów ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe w zakresie nagród, w taki sposób, aby z ustawy jednoznacznie wynikało, jakie są zasady przyznawania nagród, które kategorie osób objętych ustawą mają prawo do nagród, kto jest uprawniony do ich przyznawania oraz z jakich środków nagrody te powinny być wypłacane” 

– czytamy w raporcie. 

„Ustalenia kontroli wskazują, że zmiany przepisów w tym zakresie nie zostały wprowadzone ani zainicjowane” 

– zauważa NIK w dokumencie.

 “W administracji państwowej staramy się zaszczepić gen oszczędności”

– mówił kilka tygodni premier Mateusz Morawiecki.

okradają Polskę w najlepsze

6 thoughts on “PiS-owski skok na kasę

 1. tylko że analiza jest z 2019 r A wtedy nie było pandemi…
  zwykłą pomyłka ?
  błąd w druku ?
  czy jakiś redaktor z niskim wykształceniem zło wrogo nastawiony do lat to rządzącej ?

  1. I co, uważasz, że to załatwia sprawę? Wszystko jest w porządku? A gdzie oszczędne Państwo? Gdzie pokora? Gdzie transparentność? Teraz słowa dudy, które tak często przytaczają pisowskie media, kierowane do opozycji “… Ojczyznę dojną racz nam zwrócić Panie…”, po 5 latach rządów marionetki, powinny brzmieć “Ojczyznę dojną racz nam dać Panie” i jak widać dał. Uważam, że nie można w żaden sposób usprawiedliwiać tego co robi pis, bo to już może Ty, ja, a na pewno nasze dzieci będą spłacać długi, których pis narobi, aby utrzymać władzę. Już na dzień dzisiejszy dług publiczny ma wynosić ok. 100mld zł, gdzie w momencie przejęcia władzy przez pis oscylował w okolicach 52mld zł. Morawiecki (bankier?, chyba pis-u?) pierdoli głupoty o faktycznym stanie finansów Państwa (które są skrzętnie ukrywane), kaczyniak tylko pociera łapa o łapę i śpi w sejmie, albo wyzywa Polaków od chamskiej chołoty, gorszego sortu, mord zdradzieckich, szumowski nabija sobie kabzę z pieniędzy podatników, ziobro tworzy ustawy totalnie niezgodne z Konstytucją. Co to kurwa ma być ?! “prewencyjna konfiskata mienia”?, już mu się totalnie popierdoliło pod czachą!!. Więc proszę Cię otwórz oczy na wszystkie kłamstwa pisu i otwieraj je innym. Niech Cię dobro nasze i naszych dzieci prowadzi. Pzdr

  1. przeciez dali 500plus,trzynastki,podwyzszyli pensje najnizsza teraz znowu o 250zl wzrosnie pensja od 2021roku a za po tego nie bylo

   1. Jak to kurwa dali? Z własnych kieszeni wyjęli i dali? To nie są ich prywatne pieniądze, tylko pieniądze Narodu Polskiego. Twoje, moje i wielu milionów podatników, którzy muszą zapierdalać w pocie czoła, żeby ktoś mógł powiedzieć, że “pis dał”. Jeszcze raz zapamiętajcie sobie wszyscy, to nie są pieniądze pis-u!!!! I nie dajcie się zwieść zakłamanej propagandzie i słodkim opowieściom, jaki to dobrobyt nastał w Polsce, bo jeśli oni będą tak zarządzać naszymi pieniędzmi, to Twoja, moja i naszych dzieci przyszłość maluje się w czarnych kolorach!

 2. Polska stała się krajem kastowym oraz poligonem na którym swoje prawa ustanawiają polskimi rękami potulni lokaje towarzysza Putina.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *