Gazeta Stonoga

Pijany PiS-owiec potracił kobietę na przejściu dla pieszych

Radny miejski z PiS potrącił pieszą na pasach. Był pijany

Radny miejski z PiS potrącił pieszą na pasach. Był pijany

We wtorek, 22 grudnia około godziny 18:30 na przejściu dla pieszych przy ul. Konarskiego doszło do potrącenia pieszego.

Kierujący, 47-letni mężczyzna samochodem osobowym marki Toyota, nie zachował należytej ostrożności i spowodował wypadek.

Po przebadaniu go na zawartość alkoholu pierwszy pomiar wykazał 0,52 promila, kolejny pomiar wskazał 0,48 promila. Mężczyźnie pobrano krew do badań – informuje aspirant Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku Kamiennej.Kierowanie w stanie do 0,5 promila jest wykroczeniem. Powyżej to już przestępstwo. Sprawę rozstrzygnie sąd. Według naszych nieoficjalnych informacji sprawcą potrącenia był Radny Miejski z Prawa i Sprawiedliwości. Czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzi KPP Skarżysko-Kamienna.

Otrzymaliśmy na naszą skrzynkę redakcyjną oświadczenie od Radnego Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej Artura Mazurkiewicza, którym odnosi się do zajścia: 

Oświadczenie 

…Faktycznie doszło z mojej winy do potrącenia starszej kobiety na pasach, za co jestem gotowy wziąć pełną odpowiedzialność. Ponownie, tym razem publicznie, chciałem przeprosić poszkodowaną. Jeszcze tego samego dnia odwiedziłem ją w szpitalu i dopytywałem o jej stan zdrowia. Z tego co wiem, po badaniach została ona zwolniona ze szpitala. Mam nadzieję, że poniesione przez nią obrażenia szybko się zagoją.

Tego dnia odwoziłem swoją córkę na skarżyskie lodowisko. Nigdy nie prowadzę samochodu, gdy jestem pod wpływem alkoholu. W moim środowisku, również jako radny, jestem znany z odpowiedzialności i rozsądku. Dlatego szczególnie dotknęło mnie podanie takich nierzetelnych informacji.

Funkcjonariusze Policji na miejscu zdarzenia podczas badania trzeźwości wykorzystali kilka różnych alkomatów. Każdy z nich podczas badania nie podawał wyniku, lecz wykazywały błędy. Łącznie „dmuchałem” w alkomat kilkanaście razy. W związku z tym, że wśród kilkunastu prób pojawił się wynik pozytywny, zażądałem badania krwi, które odbyło się w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku.

Jego wyniki będą znane za około miesiąc. W związku z powyższym, przyjęcie za prawdziwe informacji, że tego dnia prowadziłem pojazd, mając około 0,5 promila alkoholu we krwi, są krzywdzące. Jednocześnie jeszcze raz podkreślam, że nie spożywałem alkoholu w tym dniu…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *