Gazeta Stonoga

Polska kupiła źle transportowane szczepionki, które zwróciły Niemcy!!!

Skandal niebotycznego rozmiaru.

Przywiezione wczoraj w okolice Tomaszowa Mazowieckiego szczepionki na COVID 19 wcześniej zostały zwrócone przez niemiecki rząd do producenta.

Powód ?

Niemieccy specjaliści odkryli w listach przewozowych że szczepionki były przewożone w nieodpowiedni sposób a temperatura w których podróżowały sięgnęła +7 stopni.

Podjęto decyzję o ich zwrocie do producenta.

Polacy postanowili je kupić za 10% wartości i wczoraj (28.12.2020) trafiły one do magazynów rezerw materiałowych w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego.

Z powyższych faktów wynika, że PiS kradnie setki milionów dla swoich funkcjonariuszy, a naraża Polaków na bliżej nieokreślone ryzyko szczepienia ich uszkodzonym preparatem.

Cold chain doubts delay COVID-19 vaccinations in some German cities

:Reuters

FRANKFURT — Germany’s coronavirus vaccination campaign faced delays in several cities on Sunday after temperature trackers showed that about 1,000 of the shots made by BioNTech and Pfizer may not have been kept cold enough during transit.

“When reading the temperature loggers that were enclosed in the cool boxes, doubts arose about the compliance with the cold chain requirements,” the district of Lichtenfels in the north of Germany’s largest state Bavaria said in a statement.

Medical staff found that the temperature in one vaccine transport cool box had risen to 15 degrees Celsius, a spokesman for Lichtenfels said, above the maximum of 8C stipulated by the manufacturers.

BioNTech was not immediately available for comment. Pfizer referred Reuters to its German partner for comment on the issue.

The vaccine, which uses new so-called mRNA technology, must be stored at ultra-low temperatures of about -70 degrees Celsius (-112°F) before being shipped to distribution centers in specially designed cool boxes filled with dry ice.

Once out of ultra-low temperature storage, the vaccine must be kept at 2C to 8C to remain effective for up to five days. The cool boxes designed by Pfizer are fitted with GPS trackers so the companies can deal with potential storage issues en route.

13 thoughts on “Polska kupiła źle transportowane szczepionki, które zwróciły Niemcy!!!

  1. Zbigniew Zaleski
    Zbyszek, podaj prosze numery serii tych szczepionek dla PRZECIWNIKOW PiS-u ! Bo ze nie sa one dla kurdupla i jego przydupasow- to jasne jak . . .

  2. Niech Kaczyński, Morawiecki i Niedzielski sobie dupe tymi szczepionkami zaszczepią. To właśnie jest polska, rząd bezmuzgów.

  3. To że był taki przypadek w Niemczech to prawda. Ale czy to też prawda, że właśnie te szczepionki kupił rząd polski? Bardzo wątpię, aby producent zgodził się na ich sprzedaż za jakąkolwiek cenę i aby trafiły one do Polski. Taka wiadomość bez podania jakiegokolwiek źródła zakrawa mi na fake’a. Nie rozpowszechniałbym takich wiadomości.

    1. Fake czy nie, producent na pewno woli zwrocone szczepienia sprzedac komukolwiek chocby za 10% niz wyrzucić do kosza i jeszcze zaplacic za utylizacje. A Morawiecki z Niedzielskim tak sie przejmuja polskomi obywatelami ze kupiliby nawet wode byle w strzykawce z napisem szczepienie na cowid.

  4. Dziwne tylko że nigdzie poza tą stroną nie ma żadnej wzmianki na ten temat. Przecież ogrom mediów przeciwnych dyktaturze pisu chętnie podałaby taka informacje na swoich portalach ale nigdzie nic nie piszą. To że Niemcy nie przyjęli szczopionek to jedno ale skąd pewność że polski rząd je odkupił. Bo jeśli pojawią się na to dowody to może wreszcie ludzie oprzytomnieja co wyprawia się w naszym kraju…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *